Kadınlar ve erkek arasındaki farklar nedir ?Kadınlar ve erkek arasındaki farklar nedir ?
Duygusallık, detaycılık, kırılganlık… Cinsler arasındaki farklar her zaman dile getiriliyor. Kadındünyasının erkek dünyasından farklı olduğu pek çok kişi tarafından kabul görmüş durumda. Kadın kalbi ve beyninin, erkek kalbi ve beyninden farklı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek. Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Karabulut,kadınların erkeklerden farklarını anlattı.
Erkek beyni siliyor, kadın beyni unutmuyor
Erkeklerin pek de hoşnut olmadığı bu özellik bilimsel olarak da kanıtlanmış. Kadınların hafızada daha çok olayı kaydettiği ve bu olayları erkeklere oranla daha çabuk hatırladığı Norveç’ te yapılan bir araştırmada belirtilmiş. Bunun nedeni net olmasa da, özellikle yüksek tansiyon ve damar sertliğine bağlı beyindeki yaşlanmanın erkeklerde daha çok olduğu tahmin ediliyor.
Bazı çalışmalar kadınların günlük kullandıkları kelime sayısının erkeklerle benzerlik gösterdiğini savunsa da, bütün dünyada yerleşmiş ‘kadınların daha çok konuştuğu’ öngörüsü halen geçerli. Özellikle toplum içinde kadınların erkeklere oranla daha çok konuştuğu ve yaklaşık 2,5 kat daha fazla kelime kullandığı saptanmış. Bu da kadınların sosyal ortamlara daha hızlı adapte olmalarını sağlıyor. Sebebi net anlaşılmamakla birlikte, özellikle duyguların kelimelere dökümünde, kadın beyninde daha büyük bir alanın fonksiyon gördüğü düşünülüyor.
önceki yazı önceki yazımızda « makelemiz var.

admin
Makale Yazarı :
heart 984 views


Kadınlar ve erkek arasındaki farklar nedir ? İle Benzer Sohbet YazılarıKadınlar ve erkek arasındaki farklar nedir ? yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?