kalp

KIZKIZA SOHBET

KIZKIZA SOHBET ODALARI

Kadınlar, neden çok konuşur? Çok eski bir soru ancak yeni bir yanıttır. Kadınların neden bu kadar konuştuğu erkeklerin ise neden bu kadar sustuğu yıllardır ele alınan konulardan biridir. Aychat.org sitesi olarak bu konuyu ayrıntılı bir şekilde sizler için ele aldık. Bilindiği üzere gereğinden fazla konuşan, her durum için sızlanan ve şikâyet eden bir karakterde kadın karşısında erkekler genel olarak susmayı tercih eder. Bir tarafta derdini anlatmak isteyen kadın, diğer tarafta ise susmayı tercih eden bir erkek. Bu durum karşılıklı olarak çıkmaz bir sokak gibidir. Toplumda erkekten beklenilen konuşması değil, hayattaki başarısıdır. Ağır abi olması, az gülmesi, az konuşması ve ciddi olması gerektiği en başından beri erkeğe öğütlenir. Hatta duygularından bahsederken çok konuşması da hoş karşılanan bir durum değildir. Çoğu insan bu tarz erkeklere “hatun gibi” lakabı takar. Durum böyle olunca böyle yetiştirilen erkeklerden çok konuşması beklenilemez.

Bir durum daha var ki yüreği yanık, kafası karışık, ne yapacağı konusunda hiçbir fikri olmayan erkek sessizleşir Hatta içine kapanır. Erkekler genel olarak susarak bir şeylerin çözüme kavuşacağını düşünürler. Israr etmek, konuşmasını beklemek onu öfkeli bir yapıya büründürür. Özellikle bir konuyu tam olarak anlamayan bir erkeğe konuşma konusunda zorlama yapmamanız tavsiye edilir. Böyle durumlarda genelde kadından kaçmayı ve kendinden uzaklaştırmayı seçer. Burada konu erkeklerin dilini çözmektir. Aychat.org sitesi olarak şimdi sizlere kadınların neden konuşmayı sevdiğinden bahsedeceğiz. Kadınlar yaratılışı gereği bir şeyleri paylaşmak olsun, duygularını dışa vurmak olsun pek çok konuda birbirleriyle fikir alışverişi içindedir. Ne yaptığını, ne aldığını, ne söylemesi gerektiğini, nereye gitmesi gerektiğini gibi pek çok konuda birbirleriyle fikir alışverişinde bulunurlar. Bir kıyafet aldığında kızlar nasıl olmuş diye sorduğu arkadaş grupları vardır. Ancak erkekler bu tarz şeylere ihtiyaç duymazlar. Erkekler yapısı itibari ile kendi başının çaresine bakmalı kafası ile büyütülmüştür. Bu sebeple erkekler her konu hakkında fikir alışverişinde bulunmazlar. Karşılıklı olarak iki tarafında birbirlerini anlamaları biraz da fedakârlık yapmaları gerekir. Örneğin bir erkek olarak, fikir soran bir kadın karşısında ” seni anlıyorum, bu konu seni bayağı üzmüş, ama ben yanındayım.” gibi bir cümle bile kadınlar için rahatlatıcıdır. Beyler, kadınlar her konuda kendi çözümlerini bilir ve bulurlar. Sizden istedikleri şey çözüm değil, fark edilme isteğidir. Sizlerde bu konuda elinizi taşın altına koymalısınız. Yazımıza kadınların erkekte sevdiği özellikler ile devam edeceğiz. Kadınlar ne tarz erkeklerden hoşlanır? Kadınlar erkekte ilk neye bakar? gibi sorular oldukça merak edilmektedir. Aychat.org sitesi olarak gelin biraz da bu konuyu analiz edelim.

Kadınlara Erkeklerin Hangi Özellikleri Çekici Gelir?

Optik Gözlük

Stockholm Üniversitesi, kadınların çekici bulduğu erkekler hakkında, bir araştırma yapmıştır. Bu Araştırma sonucunda gözlük kullanmayan erkeklere nazaran kullananları daha çekici buldukları bulunmuştur. Bunun sebebi bilindiği üzere gözlük bir zeka belirtisi olarak görülmektedir. Bu sebeple kadınlar, pazulu erkeklerdense, beyin konusunda üstünlük sağlayan erkekleri daha fazla tercih etmektedir.

Ah O Gri Saçlar!

Doğru duydunuz gri saçlar. Gözlük ne kadar zeka belirtisi ise gri saçlarda yaşanmışlık ve olgunluğun göstergesidir. Yapılan bir anket sonucuna göre, kadınların ortalama %72 si gri saçlı beyleri daha çekici ve seksi bulduklarını belirtmiştir. Yaşınız genç olduğu halde saçlarınız grileşmişse bir kadına göre daha güvenilir gelmektesiniz. Dikkat edin beyler, boyalı saçları kastetmiyoruz.

Pastel Hobi

Gariptir ki, zamanının büyük bir bölümünü bahçede geçiren beyleri kadınlar daha çekici bulmaktadır. Peki neden? Diyecek olursanız, bir bitkiyi beslemek, hem şefkat hem de sabır ister. Bu da bir kadını etkilemeye yeter. Beylere küçük bir bilgi verecek olursak, hafta boyunca bahçeye ayrılan bir 30 dakikanın, yataktaki performansı artırdığı uzmanlar tarafından söylenmektedir. Nasıl olur her hangi bir fikrimiz yok ama denemeye değebilir.

Yara İzi

Aychat.org sitesi olarak sizlere farklı bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bunlardan biri de yara izleri. Başta kulağa hoş gelmeyebilir. Unutmayın ki, yara izi bir insanı hasarlı göstermez. Kadınlar, yaraların arkasındaki hikâyeden etkilenmektedir. Savaş yaralarınız, sizi diğer erkeklere göre daha çekici yapmaktadır. Liverpool Üniversitesi yaptığı bir araştırmada, kadınların yara izlerine, erkeğin daha cesur ve sağlıklı olduğu konusunda cevaplar verdiğini belirtti. Daha erkeksi ve sağlamsı bir imaj sergiledikleri için kadınlar çekici erkek kategorisine yara izlerini de almaktadır. Aman dikkat! Kızları etkileyelim derken vücudunuzu delik deşik etmeyin beyler.

Kaş Kalın

Yıllarca kalın kaşlı erkeklere dışladınız. Aychat.org sitesi olarak sizlerin hakkını savunacağız. Şaka bir tarafa kalın kaş kadınlar tarafından çekici bulunan durumlar arasındadır. Gözleri ortaya çıkaran yoğun kaşlar sayesinde kadınların dikkatini bir anda üzerinizde bulabilirsiniz. Kalın kaşlarınızdan utanmayın beyler. Unutmayın ki erkeklik hormonu olan testosteronun en yoğun hali vücuttaki tüylerdir. Bu sebeple özgür bir şekilde övünebilirsiniz.

Kadınlar Erkekte İlk Neye Bakar?

Yüz Bölgesi: kadınlar erkeklerin ilk ve en çok yüz kısmına odaklanmaktadır. Saçın ve sakalın uyumu kadınlar için önemlidir.
Gözler: Kadınların etkilendikleri yerlerden biride karşıdaki erkeğin gözleridir. Söyledikleri ile uyum içinde hareket eden gözlerin kadınlar üzerinde etkisi büyüktür.
Dişler: Temizlik kadın ve erkek için önemli unsurlardandır. Dişin temiz ve düzgün olması kadınların dikkatini yönelttiği yerler arasındadır.
Eller: Temizlik demişken erkeğin elinin temiz olması, güzel olması, rengi kadınların gözlerini diktiği yerler arasındadır. Bu sebeple erkeğin tırnak bakımı ve elleri düzgün olmalıdır.
Kalça: Bir erkek kadının dikkati çekmişse kalçası güzeldir. Doğru duydunuz. Erkeğin kalçasının sıkımı, düzgün mü? Büyük mü? Gibi soruların yanıtını bulmak için sürekli olarak gözleri oradadır.
Omuzlar: Erkeklerin de yaptığı bir şey var ki, ince belli kadın takıntısı. Kadınlar da aynı şekilde geniş omuz ve yapılı erkek takıntısı karşılıklı olarak birbiriyle yarışmaktadır.
Göğüs bölgesi: Kadınlar, erkeğin göğüs bölgesine fazlaca göz gezdirmektedir. Kaslı ve kuvvetli algısını anlayabilmek ve güven hissedebilmek için göğüs baktıkları yerler arasındadır.
Ayakkabılar: Atalar ne demiş; Dost başa düşman ayağa bakar. Şaka bir yana kadınlar için ayakkabı önemlidir. Kombine uyum, kalite, temizlik ayakkabıda baktığı özelliklerdir.
Kıyafet: Düzgün, yerinde, uyumlu, temiz kıyafetler kadının baktığı unsurlar arasındadır.
Boy: Kadınlar bir erkeğin boyuna çok dikkat eder. Kendisinden çok uzun bir erkek bile kadınlar için her hangi bir sorun teşkil etmez.

quote

Bir önceki yazımda « yazım var.kalp

KIZKIZA SOHBET İle Benzer Yazılar

Mibbit Dünya Çapında Bağlantı Kurmanın Kolay Yolu

Mibbit, çevrimiçi sohbet odalarında dünya

yorumyorum yok
devamı
BolChat Sitesi

İnternet çağının getirdiği iletişim

yorumyorum yok
devamı
MekanSohbet odaları

MekanSohbet Odaları Mekan sohbet odaları,

yorumyorum yok
devamı
kalp

KIZKIZA SOHBET İçin Yapılan Yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?